پیکرتراشی لیپوماتیک

گاهی اوقات حتی با شدیدترین رژیم‌های غذایی و تمرینات ورزشی، شخص به اندام ایده‌آل خود نمی‌رسد. بهترین نتیجه عمل لیپوماتیک در افرادی حاصل می‌شود که پوستی سفت و وزنی نزدیک به وزن ایده‌آل دارند و فقط در بعضی مناطق بدن دارای انباشتگی چربی هستند. لیپوماتیک فرآیندی است که چربی‌های انباشته شده در نواحی مختلف بدن را خارج می‌کند. روش لیپوماتیک برای درمان چاقی کل بدن توصیه نمی‌شود.

  • تکنیک عمل
  • مدت عمل
  • بیهوشی
  • وضعیت بستری
  • اثرات جانبی
  • عوارض
  • بهبودی
  • نتایج

پیکرتراشی لیپوماتیک برخلاف لیپوساکشن بدون اعمال نیروی فیزیکی شدید جراح انجام می‌شود. لیپوماتیک به کمک ایجاد ارتعاشات ثابت انجام می‌شود و در نتیجه دقت بیشتری برای برداشتن چربی‌ها دارد. کبودی کمتر روی پوست، درد خیلی کمتر، بهبودی سریع‌تر و تاثیر بهتر، از مزایای لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن سنتی است.

لیپوماتیک تقریباً در تمامی نواحی بدن قابل انجام است. در طی جراحی لیپوماتیک، چند سوراخ کوچک حدوداً ۱ الی ۲ میلی‌متری در ناحیه تحت درمان ایجاد شده و مایع مخصوص ساکشن در محل تجمع چربی‌ها تزریق می‌گردد. سپس چربی توسط کانولاهای مخصوص به قطعات کوچک شکسته شده و خارج می‌شود. انجام لیپوماتیک به طور همزمان در چند منطقه از بدن امکان‌پذیر است.

با توجه به سال‌ها تحقیق، کار و تجربه اینجانب و شرکت در بسیاری از کنگره‌های بین‌المللی، و پیشرفت تکنولوژی پیکرتراشی، از تکنولوژی و دستگاه ویزر لیپو و لیپوماتیک (پال) ساخت کشور امریکا بهره می‌برم.

مدت زمان عمل لیپوماتیک بر مبنای حجم چربی، منطقه تحت درمان و تکنیک مورد استفاده، متفاوت است ولی به طور کلی از یک تا چندین ساعت متغیر است.

عمل لیپوماتیک تحت بیهوشی عمومی، بی‌حسی موضعی و خواب آلودگی سطحی قابل انجام است.

بعد از انجام لیپوماتیک، نیازی به بستری شدن نیست و پس از هوشیاری کامل، ترخیص می‌شوید.

تورم و کبودی مختصر محل ساکشن و بی‌حسی ناحیه از اثرات جانبی عمل لیپوماتیک است که پس از چند روز برطرف می‌گردد.

عفونت، عدم تقارن، پستی و بلندی در ناحیه تحت ساکشن، تغییرات پیگمانتاسیون و خونریزی از ناحیه تحت عمل از عوارض احتمالی لیپوماتیک است. لازم به ذکر است که با استفاده از تکنیک مناسب، کانولاهای باریک و تبحر جراح، این عوارض به حداقل ممکن می‌رسد

روز بعد از عمل لیپوماتیک می‌توانید استحمام کنید. بر اساس وسعت و تعداد مناطق تحت ساکشن می‌توانید بعد از چند روز تا یک هفته به کار خود بازگردید. حداقل ۲ تا ۳ هفته از انجام فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنید. بین ۳ الی ۴ هفته گن مخصوص بپوشید تا به بهبودی سریع‌تر شما و دستیابی به نتیجه نهایی کمک کند

در صورت حفظ و رعایت شیوه زندگی، تغذیه و ورزش، به نتایج ماندگار و شگفت‌انگیزی دست خواهید یافت.

نتایج شگفت‌انگیز را بین ۱ الی ۳ ماه بعد از عمل جراحی لیپوماتیک خواهید دید.