پیکرتراشی ویزر لیپو

تکنولوژی جراحی توسط امواج فراصوت، ارائه کننده تکنولوژی نوآورانه‌ای است که می‌تواند درمان بیماران را به صورت ماهرانه و قدرتمند به سرانجام رساند. سیستم ویزرلیپو یک سیستم با حداقل تهاجم در پیکرتراشی با اولتراسوند است که انقلابی در جراحی‌های زیبایی ایجاد کرده است. با استفاده از این تکنولوژی پیشرفته، می‌توان سطوح مختلف پیکرتراشی از حجم بالای چربی تا حجم کم چربی در مناطق ظریف و حساس بدن را تجربه کرد.

 • تکنیک عمل
 • مدت عمل
 • بیهوشی
 • وضعیت بستری
 • اثرات جانبی
 • عوارض
 • بهبودی
 • نتایج

طی پروسه پیکرتراشی با ویزرلیپو، یک مایع تیومیسنت داخل ناحیه عمل تزریق می‌شود. این مایع که حاوی حباب‌های میکروسکوپی هوا است، در بین سلول‌های چربی منتشر شده و اطراف آن‌ها را فرا می‌گیرد. این حباب‌ها در مجاورت انرژی اولتراسوند ناشی از پروب ویزر، بزرگ شده و نهایتاً می‌ترکند. انرژی ناشی از ترکیدن این حباب‌ها باعث جدا شدن سلول‌های چربی از ماتریکس پایه می‌شود.

پس از جابجا شدن سلول‌های چربی، طی پروسه‌ای به نام بخارات صوتی، سلول‌های چربی با مایع تیومیسنت مخلوط شده و به صورت دسته‌های کوچکتر از سلول‌های چربی مرحله به مرحله آسپیره می‌شوند (از بدن خارج می‌شوند).

با توجه به اینکه حباب‌های هوا توان رفتن بین سلول‌های پر تراکم‌تر مثل عروق خونی، اعصاب و فیبرهای کلاژن را ندارند، لذا انرژی فراصوت آسیبی به این بافت‌ها وارد نمی‌کند. عمده سلول‌های چربی در مخلوط مایع تیومیسنت سالم می‌مانند و به همین دلیل امکان استفاده از آن‌ها برای تزریق به سایر مناطق بدن وجود دارد.

یک سیستم یکپارچه، درمان را برای شما آسان‌تر می‌کند.

به عنوان یک سیستم یکپارچه، ویزرلیپو برای تزریق مایع تیومیسنت و هوا، حل کردن و تخلیه چربی طراحی شده است. برای بهینه‌سازی تمام مراحل پیکرتراشی، این سیستم یکپارچه بهترین نتیجه را دارد.

اجزاء این سیستم یکپارچه جهت پیکرتراشی شامل موارد زیر است:

 • :VASER-Amplifier تولید و کنترل دامنه امواج ماوراء صوت، محاسبه زمان، ثبت و عملکرد دستگاه را به عهده دارد.
 • :VASER grooved probes and hand pieces تسهیل و افزایش دقت در پیکرتراشی مناطق مختلف آناتومیک و بهبود نتایج در بافت فیبروز، بافت سخت و بافت نرم را فراهم می‌آورد.
 • VentX precision vented cannulas : موجب ایجاد حداکثر توان و سرعت در تخلیه چربی و نیز حداقل آسیب به بافت می‌گردد.
 • VentX Aspiration : برای تخلیه مؤثرتر چربی با حداکثر دقت و کنترل بر فشار دستگاه و عدم صدمه به سلول‌های چربی طراحی شده است.
 • Precision fluid management system : موجب سهولت در تزریق مایع تیومیسنت با اندازه‌گیری دقیق حجم تزریق می‌گردد.
 • Reversible peristaltic pump : تزریق آرام و قابل تنظیم مایع تیومیسنت توسط آن صورت می‌گیرد.
 • :Wireless fast switch system برای کنترل راحت‌تر تزریق مایع تیومیسنت و فعالیت‌های اولتراسوند طراحی شده است.
 • دستگاه ویزرلیپو دارای پروب‌های مختلف ۱، ۲ و ۳ شیاره در اندازه‌های مختلف بوده که منجر به کنترل هدفمند امواج اولتراسوند بر اساس نوع بافت می‌گردد.

بسته به شرایط بینی، جراحی زیبایی بینی حدود ۲ الی ۳ ساعت یا حتی بیشتر طول می‌کشد.

جراحی زیبایی بینی با توجه به شرایط بیمار، تحت بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

بعد از انجام جراحی زیبایی بینی، هنگامی که بیمار هوشیاری کامل خود را به دست آورده و رژیم مایعات را تحمل نمود، ترخیص می‌شود.

اندکی تورم و کبودی در ناحیه بینی و پلک‌ها وجود خواهد داشت که معمولاً طی ۲ هفته برطرف خواهد شد. تورم راه‌های تنفسی بینی حداکثر ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل زیبایی بینی بهبود می‌یابد.

عمل جراحی بینی همانند هر عمل دیگری ممکن است با عوارضی همراه باشد. در صورت دقت و مهارت جراح و رعایت نکات و دستورات توسط بیمار، احتمال این عوارض به حداقل می‌رسد. عوارض جراحی بینی را به دو دسته می‌توان تقسیم کرد:

 • آن دسته از عوارض بینی که در عملکرد بینی خود را نمایان می‌کنند. مانند چسبندگی‌های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ‌های بینی که موجب بروز مشکلات تنفسی می‌شوند.
 • عوارضی که در ظاهر بینی نمود یافته و عمدتا ناشی از برداشته شدن بیش از حد بافت‌های بینی است. مانند کوچک شدن بیش از حد بینی که نامتناسب با اجزای صورت جلوه می‌کند.

زمان مناسب برای جراحی ثانویه و اصلاحی، حداقل ۶ ماه الي يك سال پس از عمل جراحي اوليه می‌باشد.

حدود ۱ الی ۲ روز بعد از عمل جراحی زیبایی بینی، محافظ داخل بینی و ۵ روز پس از آن، محافظ خارجی بینی برداشته می‌شود. چسب میکروپور با عرض یک سانتی متر بر اساس نوع بینی و جنس پوست، بین ۱ الی ۲ ماه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین چسب بینی با توجه به غدد چربی موجود در پوست، باید هفته‌ای ۲ الی ۳ بار تعویض گردد.

در هفته اول پس از عمل جراحی زیبایی بینی، استحمام از گردن به پایین می‌تواند انجام شود و شستشوی موی سر به نحوی باید صورت گیرد که محافظ روی بینی خیس نشود. همچنین تمیز کردن صورت و اطراف چشم با دستمال مرطوب امکان‌پذیر است.

سیستم ویزرلیپو یک سر و گردن بالاتر از بقیه روش‌ها است.

سیستم ویزرلیپو نسبت به سایر تکنولوژی‌های موجود، با توجه به توانایی ارائه پیکرتراشی‌های تخصصی برترین است. این تکنولوژی پیشرفته پیکرتراشی بافت چربی را قبل از تخلیه آماده می‌کند و بهترین نتیجه را برای بیمار دارد و مزید بر آن خستگی جراح را نیز به حداقل می‌رساند. با استفاده از تکنولوژی‌های برتر، بیماران نتایج بهتری را تجربه خواهند کرد.

امساک در غذا خوردن، کلید لاغر شدن و لاغر ماندن است. بهترین حالت، داشتن رژیم غذایی متعادل توام با ورزش می‌باشد. در تکنیک‌های مختلف پیکرتراشی، پس از حذف چربی‌های اضافی و نابجا، در صورتی که شیوه زندگی و تغذیه خود را تغییر ندهید، مجدداً با تجمع جربی‌ها مواجه خواهید شد.

بهترین روش تخلیه چربی‌ها، روشی است که کمترین آسیب را به نسوج اطراف و حتی خود چربی وارد کند. همچنین لازم است روش مورد استفاده، توان تخلیه چربی در مناطق بسیار ظریف بدن نظیر صورت و گردن را داشته باشد. بدون شک تمامی این خصوصیات در تکنولوژی ویزرلیپو نهفته است.

حتی با انجام تمرینات دقیق ورزشی و داشتن رژیم غذایی مناسب، بدن بعضی افراد در مناطق بخصوصی مستعد ذخیره چربی می‌باشد.

فن‌آوری پیشرفته ویزر لیپو (VASER Lipo) روشی بی‌بدیل و استثنائی برای پیکرتراشی و شکل‌دهی بدن و خلاص شدن از معضل چربی‌های سرسخت قسمت‌های مختلف بدن می‌باشد. در ویزر لیپو برای امولسیون و آسپیراسیون چربی‌ها، از فن‌آوری جدید و پیشرفته فراصوت استفاده شده و کمترین آسیب را به شبکه عصبی، رگ‌ها و بافت همبند تحمیل می‌کند. به همین دلیل در توصیف کارائی این تکنولوژی به جای Liposuction از اصطلاح بامسمای Lipo Selection استفاده می‌شود.

دقت زایدالوصف این فن‌آوری به جراحان زیبائی اجازه می‌دهد در مناطق حساسی نظیر سطح داخلی ران، بازو و سینه نیز از این تکنولوژی استفاده کنند.

در حالتی که سطح هورمون توسط داروهای تجویزی، تثبیت شده باشد، انجام ویزر لیپو بلامانع است.

نه. برای چنین مواردی از جراحی پلک (بلفاروپلاستی ) استفاده می‌شود.

 • برخورداری از سلامت کامل
 • داشتن رژیم غذائی مناسب
 • انجام تمرینات منظم ورزشی
 • حداکثر اضافه وزن بیش از 25 درصد وزن ایده‌آل نباشد
 • اختلالی در عملکرد قلب، کلیه و کبد و سیستم گردش خون نداشته باشد
 • وابستگی به داروهای ضد انعقاد خون نداشته باشد

موارد فوق‌الذکر کلی بوده و در روز مشاوره، دکتر غلامحسین غرابی آزمایشاتی تجویز نموده و با بررسی سابقه پزشکی و داروئی شما، بهترین راهکار را پیشنهاد خواهند داد.

خیر. داشتن رژیم غذایی متعادل و انجام تمرینات ورزشی مناسب، بهترین راه‌حل برای درمان چاقی می‌باشد.

VASER Hi Def ، Lipo VASER و VASER Lipolysis اسامی دیگری برای فن‌آوری ویزر لیپو می‌باشند.

خیر. سیستم VASER Lipo Lip Liposelection تاکنون برای درمان هزاران نفر بدون محدودیت سنی به کار رفته است. هر چند اجرای این روش برای هر سنی مناسب است اما، در افراد دارای سن 18-80 بیشتر به کار می‌رود. اخذ نتایج بهتر، بیشتر وابسته به سطح سلامتی، رنگ پوست و میزان فعالیت بدنی دارد تا سن بیولوژیک.

دکتر غلامحسین غرابی از پیشگامان معرفی و بکارگیری تکنولوژی ویزرلیپو در ایران می‌باشند

به شرطی که توسط یک جراح زیبائی متبحر و کارآزموده انجام شود، ایمن‌ترین روش برای دستیابی به خطوط زیبائی بدن است.  کارائی VASER بر روی نواحی بزرگ و کوچک بدن یکسان بوده و روشی مناسب و دقیق برای کانتور کردن اعضای مختلف بدن می‌باشد.

یکی دیگر از مزایای VASER انتخابی عمل کردن ویزر لیپو می‌باشد بدین صورت که فقط بافت‌های چربی را هدف قرار داده و آسیب رسانی به اعصاب، رگ‌ها و بافت همبند به حدقال می‌رسد. میزان تورم و کبودی در بیماران در مقایسه با لیپوساکشن سنتی، بسیار اندک است.

برای منطقه مورد نظر، مایع تیومیسنت برای بی‌حس کردن و انقباض رگ‌ها، تزریق شده و امواج فراصوت با فرکانس بالا، برای از بین بردن چربی‌های ناخواسته به کار  می‌رود. سپس با استفاده از یک کانولای کوچک چربی‌های شکسته شده از موضع عمل خارج می‌شوند.

ویزر لیپو را می‌توان در بسیاری از نواحی بدن انجام داد. مثلا:

 • دستگیره عشق
 • شکم
 • ران
 • سینه
 • چانه
 • گردن
 • زانو

برای حصول اطمینان از اینکه انجام ویزر لیپو برای شما مفید و مناسب است، می‌توانید به دکتر غلامحسین غرابی مراجعه و از راهنمائی‌ها و توصیه‌های ایشان بهره‌مند شوید.

به سه نوع متفاوت از فن‌آوری تحت نام وزیرلیپو اشاره شده است:

 • استاندارد یا معمولی: که به راحتی اکثر چربی‌های ناخواسته اندام‌های هدف را از بین می‌برد.
 • VASER Hi-Def: برای پیکرتراشی و کانتورینگ بکار رفته و حالت ایستایی ایجاد می‌کند.
 • VASER 4D- بیشتر در ورزشکارانی که نمایش خطوط عضلانی و اصطلاحا (6 Pack) مورد توجه‌شان است به کار می‌رود. در مناطقی نظیر نشیمنگاه، ران، شکم، کمر، بازو و چانه مناسب است.

انجام ویزر لیپو قوام و سفتی متوسطی به پوست بیمار می‌بخشد. به عبارتی ضمن شکل‌دهی و کانتورینگ بدن، به بهبود قوام پوست نیز کمک می‌کند.

ویزر لیپو روشی است برای از بین بردن چربی‌های ناخواسته در اندام‌های مختلف بدن و نتیجه غائی این پروسیجر، منجر به کاهش سلولیت در ناحیه هدف خواهد شد.

 

با توجه به عدم وجود برش‌های معمول جراحی، دوره بهبودی این روش سریع می‌باشد (معمولا 1-2 هفته)