• جراحی صورت دکتر غلامحسین غرابی جراحی سر و صورت
  • جراحی بدن دکتر غلامحسین غرابی جراحی بدن
  • لیفت سینه دکتر غلامحسین غرابی جراحی سینه
  • روش های غیر جراحی دکتر غلامحسین غرابی روش های غیر جراحی

هر چند از ایام کودکی همواره شنیده‌ایم که نباید براساس ظاهر قضاوت شود؛ اما غیر قابل انکار است که ما افراد را براساس تفاوت‌های ظاهری تفکیک کرده و آنها را زیبا یا نازیبا می‌بینیم. یکی ازدغدغه های انسان از دوران باستان تا به امروز، زیبائی چهره بوده است.
مغز انسان با دیدن چهره متقارن و متناسب آن را طبیعی تشخیص می‌دهد و این طبیعی بودن به زیبایی تعبیر می‌شود. ارتباط بین تقارن، تناسب و زیبایی یک مساله ذهنی و روانی است.
هر چند عبارت‌های «ظاهر مهم نیست» و «درون مهم است» را مکررا می‌شنویم و البته در موارد بسیاری هم صادق است. اما این عبارات، نمی‌تواند باعث شود که ما به ظاهر خود اهمیت ندهیم.
اگر عاشق ظاهر خودتان باشید، بدون توجه به نظرات دیگران، دارای اعتماد به نفس خواهید شد. من به شما کمک می‌کنم که «عاشق خودتان شوید».
مطابق آمارهای جهانی، در سال 2018 میلادی، از مجموع 10,607,226 عمل جراحی زیبائی انجام شده، حدود 3,574,408 (34%) مربوط به سر و صورت بوده است.

جراجی سر و صورت دکتر غلامحسین غرابی

جراحی زیبایی بینی برای بیمارانی که از شکل یا اندازه بینی خود ناراضی هستند، انجام می‌شود تا بینی به شکل دلخواه درآید. طی جراحی زیبایی بینی می‌توان بینی را کوچک، بزرگ یا متناسب با چهره بیمار، تغییر شکل داد.

جراحی زیبایی بینی برای بیمارانی که از شکل یا اندازه بینی خود ناراضی هستند، انجام می‌شود تا بینی به شکل دلخواه درآید. طی جراحی زیبایی بینی می‌توان بینی را کوچک، بزرگ یا متناسب با چهره بیمار، تغییر شکل داد.

افزایش سن، قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید، ژنتیک، بیماری‌های متابولیک و نیروی جاذبه از جمله عوامل مؤثر در بروز پیری، چروک پوست و افتادگی و نمای پف‌آلود پلک‌ها هستند که ظاهری خسته و مسن برای چشم‌ها ایجاد می‌شود.

جراحی مدرن رینوپلاستی، ایجاد یک بینی هارمونیک و زیبا بدون آثار واضح یک جراحی خشن بر روی آن با توجه به اصول ساختمانی کلیه اجزای چهره فرد به طور مجزا می‌باشد. نتیجه این عمل جراحی نهایتا افزایش زیبایی کلیه اجزای صورت شامل چشم‌ها و گونه‌ها بخصوص با حفظ عملکرد عناصر داخلی بینی می‌باشد.

از دست رفتن قوام عضلانی و چروک صورت، باعث ناراحتی افراد شده و جراحی لیفت كامل صورت، تاثیر شگفت‌انگیزی بر بازیابی اعتماد به نفس چنین اشخاصی دارد. در لیفت کامل صورت، تمرکز جراح بر روی برطرف نمودن علائم پیری در صورت، گونه، زاویه فک و گردن است.

جراحی لیفت گردن، علائم قابل مشاهده پیری در خط فک و گردن را تا حدودی برطرف می‌کند.از بین رفتن خطوط جوانی صورت و گردن می تواند به عوامل مختلفی از جمله وراثت ، جاذبه ، شرایط محیطی و استرس مربوط باشد.

در افرادی که با پیری قسمت مرکزی صورت مراجعه می‌کنند، كانديد مناسبی برای عمل جراحی لیفت مینی صورت می‌باشند.

جراحی لیفت ابرو منحصرا برای بالا بردن محل ابروها و اصلاح قوس و افتادگی ابرو جهت ایجاد چهره‌ای زیباتر و جوانتر به کار می‌رود.

برای تخلیه چربی صورت و گردن، ما از تکنولوژی پیشرفته امواج فراصوت (VASER Lipo) بهره می‌گیریم.

پروتز صورت برای فرم‌دهی به قسمت‌های مختلف صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پروتزها، زیبایی و جذابیت را برای شما به ارمغان می‌آورند

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

سرطان پوست یکی از شایع‌ترین انواع سرطان است. آگاهی بیشتر در مورد این سرطان می‌تواند باعث تشخیص زودهنگام آن شده و احتمال کنترل و درمان آن را بیشتر می‌سازد

. جراحی زیبایی روی گوش سایز بزرگ و برجسته باعث قرار گرفتن گوش در جایگاه مناسب در نزدیکی سر و کاهش سایز آن می‌شود.

جراحی پیوند چربی صورت، شامل خارج کردن چربی از یک منطقه بدن و انتقال آن به منطقه‌ای دیگر است. موارد استفاده از انتقال چربی شامل گونه‌های کم حجم، خط خنده عمیق، عدم تقارن صورت و لاغری و پیری صورت است.

چال گونه به عنوان یک ویژگی قابل ستایش تلقی می‌شود. چال گونه، چهره را جذاب‌تر و زیباتر می‌کند.

اگر چه رژیم غذایی مناسب و ورزش نقشی غیر قابل انکار در حفظ سلامت بدن دارند؛ اما بعضی اتفاقات نظیر زایمان، افزایش یا کاهش شدید وزن، تصادفات رانندگی و … می‌تواند بدن و احساس شما را تغییر دهد. افزایش سن نیز پدیده دیگری است که باعث ایجاد تغییرات قابل توجهی در بدن انسان می‌شود. جراحی پلاستیک و زیبائی می‌تواند به شما کمک کند اثرات نامطلوب عوامل اخیرالذکر به حداقل ممکن کاهش داده شود.
داشتن اندامی موزون، متقارن و متعادل، تاثیرات مثبتی بر نوع نگاه شما و داشتن اعتماد به نفس دارد، اما، نمی تواند اساساً سطح زندگی یا شخصیت واقعی شما را تغییر دهد. برای اینجانب به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبائی، رعایت جنبه‌های سلامتی بر جنبه‌های زیبائی ارجحیت دارد و فقط در صورت داشتن اطمینان از وجود انتظارات منطقی، به انجام عمل جراحی زیبائی بدن اقدام خواهم نمود.
مطابق آمارهای جهانی، در سال 2018 میلادی، از مجموع 10.607.226 عمل جراحی زیبائی انجام شده، حدود 5.311.245 (50%) مربوط به بدن بوده است.

جراحی بدن دکتر غلامحسین غرابی

تکنولوژی پیکر تراشی ویزر لیپو توسط امواج فراصوت، ارائه کننده تکنولوژی نوآورانه‌ای است که می‌تواند درمان بیماران را به صورت ماهرانه و قدرتمند به سرانجام رساند. با استفاده از این تکنولوژی پیشرفته، می‌توان سطوح مختلف پیکرتراشی از حجم بالای چربی تا حجم کم چربی در مناطق ظریف و حساس بدن را تجربه کرد

ابدومینوپلاستی عبارت است از برداشتن پوست اضافه و چروک‌خورده شکم و صاف نمودن سطح شکم. عضلات شکم چنانچه دچار شلی باشند، بازسازی می‌شوند. در این عمل ممکن است تنها پوست اضافی و یا پوست و چربی اضافی شکم برداشته شود.

این تکنیک بهترین روش برای بازگرداندن و جوانسازی بدن مادر به قبل از بارداری می‌باشد.اگر زایمان داشته‌اید و اضافه وزن قابل توجه ندارید، Mommy Makeover می‌تواند برای شما مناسب باشد.
(بازگشت به فرم قبل از بارداری) می‌تواند با استفاده از جراحی زیبایی، درمان‌های غیرجراحی یا ترکیبی از هر دو انجام گیرد.

 ژنیکوماستی پدیده‌ای است که در بعضی از آقایان به صورت تجمع بافت در ناحیه سینه ایجاد می‌شود. این مشکل در بعضی موارد به دنبال بیماری‌هایی خاص و یا مصرف داروهای خاصی ایجاد شده ولی در اکثر موارد به صورت ژنتیکی و بدون هیچ علت زمینه‌ای رخ می‌دهد.

بازوها در اغلب موارد یک چالش بزرگ برای جراحان پلاستیک و ترمیمی است در اکثر موارد تجمع چربی و شلی پوست در بازوی بانوان مشاهده می شود.خوشبختانه در مرکز ما در اغلب موارد با استفاده از تکنولوژی پیشرفته ویزر لیپو و بدون برش جراحی قادر به اصلاح تجمع چربی و شلی پوست بازو هستیم.

عمل تزریق چربی شامل خارج کردن چربی از یک منطقه بدن و انتقال آن به منطقه دیگر است.موارد استفاده از روش تزریق چربی بدن شامل ایجاد حجم در ناحیه باسن،بازسازی اسکار سوختگی در نواحی مختلف بدن،ایجاد حجم در ناحیه ساق پا و جوانسازی دست و انگشتان توسط تزریق سلول‌های چربی و فاکتور رشد است.

سرطان پوست یکی از شایع‌ترین انواع سرطان است. آگاهی بیشتر در مورد این سرطان می‌تواند باعث تشخیص زودهنگام آن شده و احتمال کنترل و درمان آن را بیشتر می‌سازد.

پروتز باسن موجب افزایش حجم و نمای ظاهری باسن می‌گردد.پروتز باسن از جنس سیلیکون و در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید شده که بعد از کارگذاری، موجب بهبود در اندازه و نمای ظاهری باسن می‌گردد.

لیفت ران موجب ایجاد ظاهری زیبا در ناحیه ران و قسمت داخلی پاها می‌گردد.بر اساس میزان تجمع چربی و افتادگی پوست ران، تکنیک‌های متفاوتی قابل استفاده است و بکارگیری این تکنیک‌ها نتایج درخشانی را برای بیمار به ارمغان خواهد آورد.

بیماران به دنبال جراحی کاهش وزن، دچار شلی و افتادگی پوست در مناطق مختلف بدن می‌شوند. ولی ناحیه شکم و تنه بیشتر مورد توجه مراجعین قرار می‌گیرد.

لیپوماتیک فرآیندی است که چربی‌های انباشته شده در نواحی مختلف بدن را خارج می‌کند. روش لیپوماتیک برای درمان چاقی کل بدن توصیه نمی‌شود.

بهترین نتیجه عمل لیپوساکشن در افرادی حاصل می‌شود که پوستی سفت و وزنی نزدیک به وزن ایده‌آل داشته و فقط در بعضی مناطق بدن دارای انباشتگی چربی هستند.

جراحی زیبایی روی گوش سایز بزرگ و برجسته باعث قرار گرفتن گوش در جایگاه مناسب در نزدیکی سر و کاهش سایز آن می‌شود.

جراحی ترمیم اسکار برای به حداقل رساندن جای زخم کاربرد دارد، به طوری که خط اسکار کمتر دیده شده و با رنگ و بافت پوست اطراف آن ترکیب گردد.

عمل پروتز ساق پا در افرادی که به هر دلیل، از ظاهر نامناسب ساق پا رنج می‌برند، موجب افزایش حجم و زیباتر شدن ظاهری ساق پا می‌گردد.

ابدومینوپلاستی مینی یا تامی تاک کوچک، روشی است که در طی آن، پوست اضافی شکم در زیر ناف برداشته شده و عضلات آن ناحیه ترمیم و سفت می‌گردد.

انجام جراحی پلاستیک سینه به منظور ایجاد شکل طبیعی آن است به نحوی که برای متقاضی، راضی‌کننده باشد. صرف نظر از نتیجه جراحی زیبائی سینه، زیبایی‌شناسی پستان به خوبی درک نشده و اندازه‌گیری آن دشوار است.
عواملی مانند اندازه، شکل و نسبت پستان، مهم تلقی می‌شوند، اما هنوز هیچ معیار قابل سنجشی از زیبایی پستان که مورد استناد جهانی باشد؛ وجود ندارد. و همین امر ارزیابی و مقایسه نتایج روش‌های مختلف جراحی را دشوار می‌نماید. بیماران و جراحان پلاستیک تصورات متفاوتی در مقوله جذابیت، شکل طبیعی و ایده‌آل پستان، دارند.
لازم است قبل از اقدام به جراحی زیبائی سینه، جراح فوق تخصص مطمئن گردد که بیمار از نتایج عمل، درکی منطقی و واقع‌بینانه داشته باشد.
مطابق آمارهای جهانی، در سال 2018 میلادی، از مجموع 10.607.226 عمل جراحی زیبائی انجام شده، حدود 1.721.573 (16%) مربوط به سینه بوده است.

لیفت سینه دکتر غلامحسین غرابی

در تکنیک ماموپلاستی علاوه بر کاهش حجم سینه، شکل زیباتر و متناسب‌تری به سینه داده می‌شودطی جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه، در صورت نیاز امکان کوچک کردن هاله دور سینه نیز وجود دارد.

جراحی بازسازی سرطان سینه پس از درمان‌های مورد نیاز برای بدخیمی‌های سینه یا سرطان سینه انجام می‌شود. هدف از انجام جراحی بازسازی سینه، ایجاد نمای طبیعی در سینه دچار بدخیمی و تا حد ممکن قرینه کردن آن با سینه سالم است.

ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه یک جراحی رایج برای بانوان است که می‌‌تواند همگام با جراحی پروتز سینه، برای جبران حجم از دست رفته سینه انجام شود.

جراحی تزریق چربی به سینه شامل خارج کردن چربی از یک منطقه بدن و انتقال آن به منطقه دیگر است. در مواردی نظیر: پستان‌های کم حجم، تخلیه پستان متعاقب جراحی سرطان، وجود زخم در نسج زیر جلدی متعاقب رادیوتراپی پستان و … می‌توان اقدام به تزریق چربی به پستان نمود.

ژنیکوماستی پدیده‌ای است که در بعضی از آقایان به صورت تجمع بافت در ناحیه سینه ایجاد می‌شود. این مشکل در بعضی موارد به دنبال بیماری‌هایی خاص و یا مصرف داروهای خاصی ایجاد شده ولی در اکثر موارد به صورت ژنتیکی و بدون هیچ علت زمینه‌ای رخ می‌دهد.

داشتن سینه‌هایی زیبا و خوش فرم برای بسیاری از خانم ها اعتماد به نفس بالایی را به ارمغان می آورد. پروتز سینه علاوه بر کمک به ایجاد تناسب اندام، می‌تواند در جبران حجم از دست رفته سینه پس از بارداری و شیردهی نیز مناسب باشد. همچنین این عمل در مواردی که عدم تناسب بین سایز سینه‌ها وجود دارد، قابل استفاده است.

تکنیک‌های مختلف جراحی باز جهت ماستکتومی مراجعین ترنس‌سکس پیشنهاد و توسط جراحان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اخیرا با پیشرفت تکنولوژی اینجانب با استفاده از یک روش کاملا ابداعی، با استفاده از امواج فراصوت (ویزر لیپو) از ناحیه اگزیلری توسط ایجاد یک سوراخ 4 الی 8 میلی‌متری اقدام به مایع کردن نسج پستان نموده و بدون برش جراحی، نسج پستان تخلیه می‌گردد

برای تشخیص، اندازه‌گیری، پایش یا درمان مشکلاتی نظیر بیماری‌ها یا آسیب‌هایی که به جراحی نیاز نباشد از روش‌های غیر جراحی استفاده می‌شود. این فرایندها به طور کلی تهاجمی نبوده و نیازی به ایجاد برش جراحی ندارند.
اگر خواهان بهبود ظاهر خود هستید ولی در مورد جراحی و مخاطرات احتمالی آن اطمینان ندارید، انتخاب یک روش زیبایی غیرجراحی مناسب شما می‌باشد. در فرایندهای زیبایی غیرجراحی از تکنیک‌ها و محصولات متنوعی استفاده می‌شود.
در این روش‌ها نیازی به ایجاد برش یا بیهوشی عمومی نبوده و غالبا منجر به کمترین وقفه در زندگی روزمره می‌شوند.
مطابق آمارهای جهانی، در سال 2018 میلادی، تعداد 12.659.147 مورد پروسیجر زیبائی به روش‌های غیر جراحی انجام شده که تعداد 6.097.516 (48.2%) مورد آن مربوط به تزریق بوتاکس می‌باشد.

روش های غیر جراحی دکتر غلامحسین غرابی

جراحی پیوند چربی صورت، شامل خارج کردن چربی از یک منطقه بدن و انتقال آن به منطقه‌ای دیگر است. موارد استفاده از انتقال چربی شامل گونه‌های کم حجم، خط خنده عمیق، عدم تقارن صورت و لاغری و پیری صورت است.

لیزرهای Co2 فرکشنال و Erbium – YAG  در زمینه جوانسازی صورت کاربرد دارند. این روش جوانسازی پوست موجب بهبود ظاهر و قوام پوست می‌گردد. همچنین امکان بهبود و درمان اسکار جراحی‌های مختلف، توسط لیزر وجود دارد.

در سال‌های اخیر و با پیشرفته علم پزشکی، ترکیبات جدیدی برای پر کردن نواحی صورت و بدن که در طی زمان دچار کاهش حجم شده‌اند، تولید شده است. این پرکننده‌ها که اصطلاحاً فیلر نامیده می‌شوند، به 2 دسته دائم و موقت تقسیم می‌شوند.

لیزر فرکشنال روش نوینی در بازسازی پوست و تحریک ساختن رشته‌های کلاژن است که سبب افزایش قوام و سفتی پوست شده و چروک‌های ریز پوست را از بین می‌برد.

روشی است که به کمک تحریک مکانیکال از طریق ایجاد میکروکانال‌های ظریف در اپیدرم و درم، زمینه افزایش فاکتورهای رشد فیبروپلاست‌ها و سلول‌های خونی و در نتیجه تحریک پوست و افزایش سطح کلاژن و الاستین پوست را فراهم می‌کند.

برای رفع موهای زائد، طیف وسیعی از لیزرها و پالس‌لایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکانیسم عمل این روش‌ها بر مبنای طولانی کردن فاز خواب ریشه‌های مو و به دنبال آن کاهش حجم موهای زائد ناحیه مورد نظر است.

بوتولینوم توکسین یا بوتاکس ترکیبی پروتئینی است که از یک باکتری بی‌هوازی ترشح شده و موجب ایجاد فلج در عضلات می‌شود.

ماساژ پوست موجب بهبود جریان خون و درناژ لنفاوی شده و به دنبال آن بهبود توام پوست و قوام کششی عضلات صورت را به همراه دارد

میکرودرم ابریژن یک روش لایه‌برداری مکانیکی از سطح پوست است که به دنبال این فرآیند، به پوست فرصت تولید یک لایه جوان و شاداب داده می‌شود.

پيلينگ يا لايه‌برداري روشی درماني است كه بوسيله آن سلولهاي خشن لايه سطحي پوست برداشته مي‌شود.